PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Alghero

Alghero

Přístavní město Alghero leží na severozápadě Sardinie. Město má katalánský vzhled, mluví se zde katalánsky a proto je někdy přezdívané „Malá Barcelona”.

Historické jádro se středověkými hradbami leží na promenádě Magellano. Působivé jsou věže ve starém opevnění, krásné paláce, kostely a uličky starého “pískovcového” města s ornamenty na dveřích domů. Dominantou Alghera je gotický katalánský chrám Duomo di Santa Maria se třemi loděmi a gotickou zvonicí, který byl postaven v druhé polovině 16. století. Nedaleko stojí katalánský palác Casa Doria, který pochází ze 16. století. Nejstarším kostelem je San Francesco s pískovcovou zvonicí stojící na ulici Carlo Alberto. Ke kostelu přiléhá klášter. Dalším kostelem je Chiesa di San Michele, který je patrný při pohledu na panorama města, jelikož se honosí krásnou majolikovou kopulí, typickou pro kostely bývalého katalánského území.

Pár kilometrů od Algehra se nachází “ Korálová riviéra” a známé letovisko s dlouhými plážemi. Pokud si budete chtít udělat výlet doporučujeme výlet k 300 m vysokému mysu Cappo Caccia s jedinečnými výhledy. Schůdky vytesané ve skalisku vedou k jeho úpatí, kde se nachází krápníková jeskyně Grotta di Nettuno. Poblíž Alghera je dále zajímavé naleziště Palmavera, kde jsou pozůstatky památek z období nuragské civilizace a pohřebiště Anghelu Ruju ze 4. tisíciletí př. n. l.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Alghero. Web: www.offtrack.cz/cs