PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy

Italské ostrovy
Sardínie, Elba, Sicilie, Ischia

Italské ostrovy

Server Italske.cz obsahuje přímé kontakty na ubytovatele. Rezervace probíhají bez prostředníka a bez provize !

Ubytování podle druhu, místa Katalog ubytování Ubytování podle digitální mapy Moje aktovka Průvodce Aktuální počasí, Online kamery Užitečné informace

K Itálii neodmyslitelné patří několik krásných ostrovů. Na úplném jihu Itálie leží největší ostrov Středozemního moře Sicílie. Druhým největším ostrovem je Sardinie a nesmíme zapomenout ani na ostrovy Elba a Ischia.


Sicílie nabízí neopakovatelně magickou a jedinečnou atmosféru, krásnou krajinu, nádherné pláže, množství cenných antických památek a také bohatý podmořský svět. Symbolem ostrova je největší doposud činná evropská sopka Etna. Hlavním městem ostrova je Palermo, mezi další vyhledávaná města a místa patří bezesporu Taormina, Catania, Cefalu, Messina, Siracusa nebo Trapani.

Sardinie s hlavním městem Cagliari je ostrovem nádherných pláží, divokých útesů a vysokých hor. Dříve byla nejchudší částí země, ale postupem času se zde začala budovat luxusní turistická letoviska. Srdcem ostrova je Costa Smeralda (v překladu Smaragdové pobřeží) ležící na severovýchodě ostrova. K návštěvě lze doporučit i další místa jako Alghero, Nuoro, Oristanto a Sassari. Ostrov nabízí ideální podmínky pro rodinou dovolenou a milovníky letních sportů.

Elba je třetí největší ostrov Itálie. Patří do Toskánského souostroví, zatímco Ischia leží v Neapolském zálivu a je součástí Kampánského souostroví. Z ostrova Ischia je přímé spojení na nedaleký ostrov Capri.

Italské ostrovy nabízejí ubytování v mnoha moderních prázdninových střediscích, kempech, apartmánech, hotelích i penzionech.