PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Taormina

Taormina

Historické město Taormina leží na východním pobřeží Sicílie. Pro příznivé klima, překrásnou polohu nad mořem a pro působivou atmosféru je již už od starověku nazýváno perlou Jónského moře.

Město je tvořeno úzkými a poměrně strmými uličkami, které vždy vyústí na některou vyhlídkovou terasu nebo náměstí. Lze zde obdivovat nesčetné památky různých historických etap města. Hlavním náměstím je panoramatické Piazza IX Aprile se spoustou kaváren, cukráren, restaurací a pizzerií lákajících k posezení a ochutnávce místních specialit.

Dominantou města Taormina je antické řecké divadlo Teatro Greco, kde se dochovaly části ochozů a poměrně značná část hlediště. Dříve se zde konaly gladiátorské hry, dnes se zde pořádají prestižní představení. Od divadla je nádherný výhled až k pobřeží Kalábrie, na masiv Etny i na svahy Monte Mola s vilami a zahradami. Mezi další architektonické památky patří např. malebný kostelík sv. Kateřiny, palác Corvaia, gotický palác Duca di San Stefano s expozicí moderního výtvarného umění, katedrála San Nicolo a před ní krásná fontána. V Taormině stojí za návštěvu také zahrada Giardino Pubblico na ulici Via Croce.

K dalším perlám Taorminy patří nádherné pláže Isola Bella a pláže Mazzaró, které poskytují skvělé možnosti pro relaxaci, vodní sporty a koupání v křišťálově čistém moři. Přibližně 3 km od města je vzdálena středověká pevnost Castella, která stojí na hoře Monte Tauro. Můžete si sem udělat pěší výlet a odměnou Vám bude překrásný výhled na okolní krajinu. Další důležitý faktor v oblíbenosti Taorminy je skutečnost, že je vhodným výchozím místem pro výlety na sopku Etna.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Taormina. Web: www.offtrack.cz/cs