PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Messina

Messina

Messina je vstupní bránou na Sicílii. Leží na východě Sicílie u stejnojmenného průlivu.

Město leží v oblasti s vysokým nebezpečím zemětřesení a častými zemětřeseními skutečně trpělo - např. zemětřesení 5. února 1783, kterým bylo město srovnáno se zemí. Další katastrofické zemětřesení přišlo 18. prosince 1908, po němž následovala přílivová vlna, která Messinu téměř vymazala ze zemského povrchu.

Dominantu Messiny tvoří katedrála na Piazza Duomo (1160), která je obnovená po zemětřesení (1908) za použití původních částí. Katedrála se chlubí největšími varhany v Itálii. Naproti stojí půvabná fontána Di Orione. Nejkrásnější sakrální budovou ve městě je kostel San Francesco d´Assisi. Poblíž přístavu se tyčí kostel Santissima Annunziata dei Catalani s třemi portály. Pokud navštívíte Muzeu Regionale, seznámíte se s archeologickými předměty, uměleckými díly středověku a díly moderního umění. Místní přístav střeží socha Madony.

Messina je dopravním a námořním uzlem a většinou slouží jako výchozí bod. Najdete zde ale také spoustu písčitých pláží, které poskytují možnost pořádně si užít slunce a nádherný Messinský záliv. Kromě plavání, potápění a windsurfingu, je zde možná také plavba na plachetnicích. Jsou zde výborné podmínky pro rybaření.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Messina. Web: www.offtrack.cz/cs