PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Costa Smeralda

Costa Smeralda

Costa Smeralda (v překladu Smaragdové pobřeží) leží na severovýchodě ostrova Sardinie. Začíná přibližně u městečka Porto Rotondo a táhne se až k přístavu Porto Cervo.

Pobřeží tvoří žulová skaliska, pláže jsou omývané mořem fascinujících barev, balvany jsou ohlazené větrem a vodou do neuvěřitelných tvarů. V zelených houštinách středomořské macchie jsou jedinečně zasazeny hotely se středomořskou architekturou. Díky tomu patří k nejvyhledávanějším a nejdražším místům na Sardinii.

Centrem pobřeží je městečko s přístavem Porto Cervo - „jelení přístav“ - název podle spousty výběžků v zálivu připomínajících parohy. V přístavu kotví jachty z celého světa. Nad městečkem stojí kostelík Stella Maris. Dalším zajímavým městečkem je Porto Rotondo v překladu „kulatý přístav“, kde vyniká kostel San Lorenzo s dřevořezbami s výjevy z Bible.

Směrem od Porto Rotondo na sever se rozkládají pláže - Cala Petra Ruja, Cala Liscia Ruja a Cala Di Volpe. Pokud budete v této oblasti nesmíte minout krásný mys Capricciolli s malými kouzelnými zálivy a skalami, písečnými duny a samozřejmě průzračným smaragdovým mořem.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Costa Smeralda. Web: www.offtrack.cz/cs