PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Sassari

Sassari

Město Sassari je hlavním městem stejnojmenné provincie a druhým největším městem Sardinie. Leží na vápencové náhorní plošině svažující se ke Golfo Asinara. Její břehy omývá na severu a západě Středozemní moře.

Historické jádro města tvoří úzké uličky, kostelíky a domy ze 16. až 17. století. Do města se vstupuje čtyřmi branami, z nichž nejznámější z celé Sardinie je zdobená brána Rosello, postavená v 17. století, skrze kterou lze dojít k fontáně Fonte Rosello. Centrem města je náměstí Piazza Italia, které se svažuje ke středověké čtvrti s dómem San Nicola ze 13. století, který představuje zajímavou kombinaci baroka, španělského koloniálního slohu a gotického interiéru. K Piazza Italia přiléhá náměstí Piazza Cavallino de Honestis, kde stojí palác Palazzo della Provinzia, v němž sídlí správní orgán. Hlavní třída Corso Vittorio Emanuele s gotickými katalánskými domy z 15. století prochází centrem až k náměstí Piazza San Antonio, kde se nacházejí zbytky zdiva ze 4. století a vápencový sloup Colonna di Sant´Antonio (1954). Pokud máte zájem o historii obyvatel Sardinie, navštivte Museo Archeologico Nazionale G. A. Sanna.

Na území provincie Sassari se nachází mnoho překrásných pobřeží a turisticky zajímavých míst – např. 18 km jihovýchodně stojí působivá románská Basilica di Santissima Saccargia z bílého a černého kamene. Severovýchodním směrem leží městečko Castelsardo s hradem, odkud se táhnout bělostné pláže až k přístavu Porto Torres a proslulému letovisku Stintino.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Sassari. Web: www.offtrack.cz/cs