PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Cagliari

Cagliari

Cagliari je hlavní a největší město ostrova Sardinie. Leží na nejjižnějším konci roviny Campidano, uprostřed rozlehlého stejnojmenného zálivu. Město se rozprostírá podél pobřeží na devíti vápencových pahorcích. Má významný přístav.

V historických čtvrtích Cagliari se nachází mnoho kostelů, šlechtických paláců a archeologických památek. Podél přístavu vede ulice Via Roma s podloubími, reprezentativní radnicí a palácem Viceregio. Odtud se zvedá historická část města s mohutným opevněním. Mezi dominantní památky patří katedrála San Maria zdobená různobarevnými mramory, bašty Bastione di San Remy ve čtvrti Castello, barokní kostel San Michele ve čtvrti Stampace a goticko-katalánský kostel San Giacomo ve čtvrti Villanova. Nedaleko katedrály San Maria stojí univerzita s knihovnou, opodál pozoruhodné městské věže Torre dell Elefante a Torre San Pancrazio. Další zajímavou památkou je římský amfiteátr vytesaný ve skalní prohlubni a bazilika San Sturno. Ve městě sídlí Národní archeologické muzeum, kde jsou vystaveny nejvýznamnější pozůstatky anticko-sardinské civilizace. Sbírky obsahují materiály z neolitu i nuragské éry.

Cagliari je obklopeno krásnou překrásnou přírodou a proto je ideálním místem pro odpočinek. Jako rekreační oblast slouží rozlehlá pláž Spiaggia Poetto s malým přístavem. Odtud se podél překrásného pobřeží táhnou k východu pláže a letoviska – např. Quarto Santa Elena a Villasimius. Díky blízkým horám je ideálním místem i pro turistiku.

Oficiální stárnka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Cagliari. Web: www.offtrack.cz/cs