PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Amalfi
Pohádkové městečko Amalfi leží v jižní části Sorrentského poloostrova v provinci Salerna. Rozkládá se u břehů Tyrhénského moře a po úbočí příkrého údolí směřujícího do vnitrozemí.

Ve středověku byla Amalfi nezávislou republikou a významným obchodním přístavem. Historické centrum je protkáno úzkými uličkami, kde jsou často kvůli přílišné příkrosti schody. Domky jsou na sebe těsně nalepeny a vytváří tak zvláštní urbanistickou strukturu. Ve městě je znát arabský vliv, který je vidět na bílých terasovitých domech s rovnými střechami a keramickými obklady. Dominantní památkou je dóm sv. Andrey z 10. století. K dómu vede monumentální schodiště. Vedle dómu se nachází klášter Chiostro del Paradiso, který zdobí křížené arkády a bohatá ornamentální výzdoba. Ve spleti uliček nejvíce zaujme ulička Via dei Mercanti, která byla ve středověku plná krámů. Ve městě jsou dvě muzea - Museo Civici, kde se seznámíte s historickým vývojem Amalfi a muzeum papíru.

Pohádkové městečko láká nejen svými památkami, ale i svým okolím. Najdete zde romantické a krásné skály, pobřeží s mnoha útesy, překrásnými plážemi a čistým mořem. Pokud si budete chtít udělat výlet, doporučujeme kousek od Amalfi jeskyni Grotta di Smeraldo, která je nazvaná podle smaragdového zbarvení písečného dna.

Z Amalfi je lodní spojení s Neapolí, Salernem a ostrovem Capri.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Amalfi. Web: www.offtrack.cz/cs