PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie

Jižní Itálie

Jižní Itálie

Server Italske.cz obsahuje přímé kontakty na ubytovatele. Rezervace probíhají bez prostředníka a bez provize !

Ubytování podle druhu, místa Katalog ubytování Ubytování podle digitální mapy Moje aktovka Průvodce Aktuální počasí, Online kamery Užitečné informace

Jižní Itálie je synonymum pro křišťálově čisté moře, zlatavé pláže a stálé slunečné počasí. Patří sem regiony Kampánie, Kalábrie, Apulie (Puglia) a Basilicata, kam se můžete vydat za poznáním historických městeček i mnoha světoznámých míst, ale i nádherné přírody.


Kampánie leží u Tyrhénského moře a správním centrem je nádherné historické město Neapol. Poblíž najdeme světoznámé Pompeje a Herculaneum a neméně proslulou, stále aktivní sopku Vesuv. V regionu jsou krásné pláže různých typů, můžete si udělat výlet na blízký ostrov Capri nebo na ostrov Ischia s termálními prameny. Cílem mnoha turistů je i malebné přímořské městečko Amalfi.

Kalábrie se rozkládá na samém jihu Apeninského poloostrova a je často označována „perlou jižní Itálie“. Správním centrem regionu je město Catanzaro. Za nejkrásnější oblast Kalábrie se považuje mys Capo Vaticano se zlatavými písečnými plážemi, skalnatými útesy a křišťálově čistým mořem. Atraktivních míst je však v tomto regionu mnohem více, např. města Tropea, Palmi, Cetraro, Melito di Porto Salvo, Cosenza, Ciro Marina nebo Rosarno. Oblast nabízí ideální podmínky pro rodinou dovolenou, milovníky letních sportů nebo páry vyhledávající romantiku.

Apulie, “podpatek“ italské boty, je považovaná za nejjižnější, nejteplejší a nejexotičtější region Itálie při Jaderském moři. Vyznačuje se rovinatou krajinou na jihovýchodě, s hornatým poloostrovem Gargano. Správním centrem je Bari. K místním zajímavostem patří typické kuželovité stavby „trulli“ z plochých kamenů bez použití cementu. Naleznete je především v městečku Alberobello. Dalšími zajímavými městy jsou Fasano, Tarent, Brindisi, Matera, Lecce nebo Ostuni.

V jižní Itálii jsou apartmány i kempy levnější než v Itálii severní. Ubytování v jižní Itálii je s ohledem na vzdálenost od ČR vhodné spíše na týdenní a delší pobyty. Naleznete zde velké množství cenově výhodných apartmánů, kempů, ale i hotelů nebo penzionů.