PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie

Jižní Itálie

Jižní Itálie

Server Italske.cz obsahuje přímé kontakty na ubytovatele. Rezervace probíhají bez prostředníka a bez provize !

Ubytování podle druhu, místa Katalog ubytování Ubytování podle digitální mapy Moje aktovka Průvodce Aktuální počasí, Online kamery Užitečné informace

Jižní Itálie je synonymum pro křišťálově čisté moře, zlatavé pláže a stálé slunečné počasí. Patří sem regiony Kampánie, Kalábrie, Apulie (Puglia) a Basilicata, kam se můžete vydat za poznáním historických městeček i mnoha světoznámých míst, ale i nádherné přírody.


Kampánie leží u Tyrhénského moře a správním centrem je nádherné historické město Neapol. Poblíž najdeme světoznámé Pompeje a Herculaneum a neméně proslulou, stále aktivní sopku Vesuv. V regionu jsou krásné pláže různých typů, můžete si udělat výlet na blízký ostrov Capri nebo na ostrov Ischia s termálními prameny. Cílem mnoha turistů je i malebné přímořské městečko Amalfi.

Kalábrie se rozkládá na samém jihu Apeninského poloostrova a je často označována „perlou jižní Itálie“. Správním centrem regionu je město Catanzaro. Za nejkrásnější oblast Kalábrie se považuje mys Capo Vaticano se zlatavými písečnými plážemi, skalnatými útesy a křišťálově čistým mořem. Atraktivních míst je však v tomto regionu mnohem více, např. města Tropea, Palmi, Cetraro, Melito di Porto Salvo, Cosenza, Ciro Marina nebo Rosarno. Oblast nabízí ideální podmínky pro rodinou dovolenou a milovníky letních sportů.

Apulie, “podpatek“ italské boty, je považovaná za nejjižnější, nejteplejší a nejexotičtější region Itálie při Jaderském moři. Vyznačuje se rovinatou krajinou na jihovýchodě, s hornatým poloostrovem Gargano. Správním centrem je Bari. K místním zajímavostem patří typické kuželovité stavby „trulli“ z plochých kamenů bez použití cementu. Naleznete je především v městečku Alberobello. Dalšími zajímavými městy jsou Fasano, Tarent, Brindisi, Matera, Lecce nebo Ostuni.

V jižní Itálii jsou apartmány i kempy levnější než v Itálii severní. Ubytování v jižní Itálii je s ohledem na vzdálenost od ČR vhodné spíše na týdenní a delší pobyty. Naleznete zde velké množství cenově výhodných apartmánů, kempů, ale i hotelů nebo penzionů.