PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Severní Itálie

Severní Itálie

Severní Itálie

Server Italske.cz obsahuje přímé kontakty na ubytovatele. Rezervace probíhají bez prostředníka a bez provize !

Ubytování podle druhu, místa Katalog ubytování Ubytování podle digitální mapy Moje aktovka Průvodce Aktuální počasí, Online kamery Užitečné informace

Severní Itálie představuje rozlehlé alpské masívy (v oblastech Piemont, Lombardie, Jižní Tyrolsko a Trentino), ale i dlouhé písečné pláže, gondoly nebo vynikající gastronomii. Vzhledem ke své dostupné vzdálenosti patří mezi nejčastější cíle českých turistů, kteří rádi cestují po vlastní ose.


Italské Alpy jsou díky své poloze slunné, přesto nabízejí v zimě ideální sněhové podmínky a stovky kilometrů upravených sjezdovek. Mezi největší zimní střediska patří například Val di Fassa, Val di Fiemme, Passo Tonale, Cortina d'Ampezzo nebo Kronplatz. V létě jsou italské Alpy vyhledávaným cílem turistů, najdete zde spoustu ferrat, cyklistických tras nebo vyžití pro horolezce či rybáře.

Severní Itálie je známá i svými četnými jezery, která jsou většinou ledovcového původu. Největší a zároveň nejznámější je Lago di Garda (Gardské jezero), mezi další velká jezera patří např. Lago Maggiore, Lago di Lugano, Lago di Como, Lago d´Iseo a Lago d´Idro ležící v regionu Lombardie a Lago d´Orta v Piemontu.

Cílem mnoha návštěvníků se stal i Národní park Gran Paradiso v regionu Piemont, vyhlášený již v roce 1922.

Na východním pobřeží severní Itálie se rozkládá region Benátsko omývaný Jaderským mořem. Známá střediska tzv. Benátské riviery jsou Bibione (od Prahy vzdálené 760 kilometrů), Caorle, Lido di Jesolo, Lignano, Rosolina Mare a další. Nejvýznamnějším a zároveň hlavním městem regionu Benátsko jsou Benátky se svými vodními kanály a náměstím Svatého Marka. Za návštěvu určitě stojí i města Verona, Terst, Padova či Udine.

Západní pobřeží omývá moře Ligurské, u kterého leží významná města Janov a La Spezia. V Ligurii, jak se tento region nazývá, se nachází také Národní park Cinque Terre spojující pět malebných městeček.

V jižní část Pádské nížiny leží region Emilia Romagna se správním centrem Bologna (středověké paláce, Dóm Metropolitana, nejstarší univerzita na světě), městy Parma nebo Ravenna. Pobřeží Emilia Romagna lemují široké písečné pláže s vyspělou infrastrukturou a mnoha letovisky jako Rimini, Cervia nebo Cattolica.

Popularita severní Itálie může směle soutěžit s u nás velmi oblíbeným Chorvatskem. Nabízí ideální podmínky pro rodinou dovolenou a milovníky letních sportů.

Ubytování v Itálii lze vybírat i s celkem malým rozpočtem. Levné ubytování hledejte spíše v apartmánech a kempech. V severní Itálii najdete kempy přímo u pláže, kde se lze ubytovat v bungalovech, zděných chatkách nebo mobilhomech.