PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Severní Itálie » Lignano Sabbiodoro

Lignano Sabbiodoro

Lignano Sabbiadoro je oblíbené přímořské letovisko s asi 7.000 obyvateli v provincii Udine v oblasti Friuli-Venezia Giulia v Itálii. Leží na jaderském pobřeží a bylo zbudováno v 50. letech 20. století. Lignano se skládá ze tří částí: Sabbiadoro (četné hotely, bary, obchody a apartmány), Pineta (v piniovém háji s hotely, apartmány a domy) a Riviera (s kempinky, golfovým hřištěm a přístavem).

V Lignanu se nachází šest volnočasových parků: Parco Junior (malý zábavní park pro děti), Strabillia Luna Park, Aquasplash (vodní park), Gulliverlandia (zábavní park), i Gommosi (zážitkový park se skákacími hrady) a Parco Zoo Punta verde (Zoo).

Mezi lety 2003 a 2006 byla v části Sabbiodoro vybudována pěší zóna. Vede přes celé město a může se po ní jezdit na kole. Dominantou Lignana Sabbiadora je Terrazza a Mare - betonové molo s budovami na konci v moři. Je zde bar a diskotéka.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Lignano Sabbiodoro. Web: www.offtrack.cz/cs