PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Severní Itálie » Caorle
Caorle je městečko s asi 12.000 obyvateli v provincii Venezia v regionu Benátsko v Severní Itálii. Leží na severním pobřeží Jadranu mezi ústími řek Livenza a Lemene. Caorle je oblíbené přímořské letovisko.

Caorle se pyšní se velmi pěkným historickým centrem s katedrálou Sv. Štěpána z roku 1038 a zvonicí z roku 1100. Historické centrum města je obklopené krásnými barevnými domy, úzkými starobylými uličkami, v nichž se nacházejí obchody, pizzerie a kavárničky. Zvláštností Caorle jsou kanály, které slouží mimo jiné jako přístaviště lodí a jachet. Atrakcí je přístav s tradičními rybářskými bárkami, kde můžete vidět rybáře při jejich každodenní práci.

Pobřeží kolem Caorle je lemováno písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Kromě vodních radovánek nabízí i možnost sportovního vyžití při ranním joggingu na vylidněných plážích, při minigolfu, na tenisových kurtech nebo u plážového volejbalu. Děti se mohou zabavit v místním aquaparku Aquafollie (leží severně od centra), nafukovacích skákacích hradech a v lunaparku. Další atrakcí jsou skulptury vytesané do kamenů na pobřežní promenádě.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Caorle. Web: www.offtrack.cz/cs