PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Catanzaro

Catanzaro

Catanzaro leží v jihovýchodní části Itálie v zálivu Squillace v Jónském moři.

Město bylo postaveno na třech kopcích v době Byzantské. V roce 1783 a 1832 postihlo město zemětřesení, které zničilo mnoho památek. Mezi památky, které se zachovaly patří – katedrála, bazilika Dell´Immacolata, kostel Santissimo Rosario z přelomu 15. – 16. století, kostel Sant´Omobono z přelomu 11. – 12. století, Chiesa dell´Oservanza, dvě brány, které tu zbyly ze středověkých městských hradeb - Porta di S. Agostino a Porta di Stratò, Palazzo de ´Nobili z 15. století, který dnes slouží jako radnice. Ve městě najdete i krásný park Villa Trieste s květinami a sochami, odkud se otvírají překrásné výhledy.

Dominantou města je ocelový most přes údolí Fuimarella, který byl postavený v roce 1960. Tento most je nejvyšší v Evropě. Vzhledem k tomu, že je město v horách a strmé skalnaté svahy kopců jsou zastavěny, je zajímavé a fascinující propojení jednotlivých kopců formou tunelů a přemostění.

Jižním směrem od Catanzara (cca 5 km) najdete pláž Lido se širokou promenádou a malý přístav pro rybolov a rekreační lodě.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Catanzaro. Web: www.offtrack.cz/cs