PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Brindisi

Brindisi

Město Brindisi se nachází v Apulii, na jihu Itálie. V dobách starověkého Řecka bylo toto přístavní město jednou ze vstupních bran do Itálie, neboť zde končila důležitá dopravní tepna Via Apia, ale také i výchozí bod pro expanzi směrem na přední východ. Tento přírodní přístav využívali rádi také Křižáci.

Návštěvníci mohou v historickém centru shlédnout vstupní bránu a zbytky ochranných zdí města, které jsou zdobeny arkádami. Pokud návštěvníci chtějí vidět konec slavné Via Apia, musí se vydat směr ulice via Colonne. Přímo monumentálně působí palác Hohenstaufenů postavený panovníkem Frederickem II. v 13. století, stejně jako Katalánsko-Aragonský (Forte a Mare) palác ze 14. století. V městě je několik kostelů pocházejících ze středověku: Santa Maria del Casale, San Benedetto, San Giovanni al Sepolcro, Santissima Trinità a Duomo. Každé září se zde koná festival "La Processione a Mare". Za vyzkoušení stojí také místní speciality z plodů moře a těstovin.

Domovská srtánka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Brindisi. Web: www.offtrack.cz/cs