PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Matera
Matera je hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží na samém východě v oblasti Basilicata. Od roku 1993 jsou "Sassi di Matera" (kameny Matery) - nejstarší část města, součástí světového dědictví UNESCO.

Městečko tvoří rušná horní čtvrť a poklidná dolní čtvrť Sassi (znamená kamení či skály), která je i historickým jádrem města. Tato čtvrť se dělí na skalnaté jeskynní prolákliny Sasso Caveoso a Sasso Barisano, mezi nimiž se vypíná dóm. Pokud se vydáte po vyhlídkové cestě Strada Panoramica dei Sassi uvidíte starobylé příbytky, téměř 120 kostelíků vytesaných přímo do skal, rampy, skaliska a široké schodiště vedoucí přímo do strže. Z kostelíků ve skále vyniká Santa Maria delle Croci v oblasti Monte Errone a Santa Lucia alle Malve v albánské čtvrti. Oba kostely se pyšní freskami ze 13. století. S minulostí Matery a Sassi se seznámíte v Museo Nazionale Ridola, které je denně otevřené.

Oblast historických skalních obydlí Matery je volně přístupná. Budete scházet dolů do rozeklaného údolí, po silničkách a ulicích postavených na střechách níže ležících domů. Ve městě i v okolní krajině převládá vyprahlá žlutošedá barva.

Oficiální stránka - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs