PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Národní přírodní park Cilento

Národní přírodní park Cilento

Národní přírodní park Cilento se nachází v oblasti zhruba 30 km na jih od jihoitalského města Salerno. V roce 1998 byl zařazen jako jedinečná kulturní památka na seznam světového dědictví UNESCO.

V parku Cilento zůstala příroda i kultura nedotčena díky hornatému a nepřístupnému charakteru krajiny. Zásluhu na tom mají nepřístupné hory a nepohodlné cesty, které se klikatí po úbočích vysokého pohoří. Vesnice byly umísťovány na kopcích tak, aby jejich obyvatelé měly dokonalý přehled o dobyvatelých připlouvajících ze strany moře. Skalnaté pohoří přecházející do vnitrozemí je pro svůj charakter nazýváno "Dolomity del Mezzogiorno" (jihoitalské Dolomity).

Pobřeží je plné skalnatých útesů, výběžků se strážními věžemi, které jsou důkazy neklidné historie. Mohutná skaliska se střídají s travnatými plošinami plnými olivových sadů. Pobřeží je proslulé krásnými písečnými i oblázkovými plážemi.

Vstupní branou do národního parku je antické městečko Agropoli, jehož historické centrum, vybudované na vrcholku skalního výběžku, dominuje celému okolí.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Národní přírodní park Cilento. Web: www.offtrack.cz/cs