PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Střední Itálie » Park d’Abruzzo

Park d’Abruzzo

Národní park d'Abruzzo je třetím největším národním parkem v Itálií. Byl otevřen roku 1922 a patří k nejvýznamnějším v Evropě.

Park tvoří horské štíty, listnaté lesy a krásná jezera. Je domovem vlků, hnědých medvědů, kamzíků, orlů královských a dalších pozoruhodných zvířat a ptactva. Zdejší flóru tvoří především četné odrůdy orchidejí.

Díky svým překrásným krajinám je tento park vysněným místem pro pěší turistiku a jízdu na koni. Výborné podmínky jsou zde i pro horolezce. Parkem vede více než 150 turistických tras, které jsou velmi dobře udržované. Mezi pěkné turistické trasy patří např. trasa č. 11, která vede do Valle delle Rose a trvá kolem 5 hodin. Velmi pěkný je i výlet po stezce BN1, která vede na krásné vyhlídkové místo, ze kterého se otvírá výhled na celé údolí Pescasseroli. Tento výlet trvá necelou hodinu a vychází se na něj od okraje města Pescasseroli.

Hlavním informačním střediskem oblasti je město Pascasseroli, kde získáte podrobnosti o turistických stezkách, možnostech sportování – vyjížďky na koních, kanoistika a v zimě lyžování. V Národním parku Abruzzo jsou možnosti ubytování v horských obcích, ale je možnost se ubytovat také v horských chatách, který je zde 11 nebo v 9 kempech.

Oficiální stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Park d’Abruzzo. Web: www.offtrack.cz/cs