PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Střední Itálie

Střední Itálie

Střední Itálie

Server Italske.cz obsahuje přímé kontakty na ubytovatele. Rezervace probíhají bez prostředníka a bez provize !

Ubytování podle druhu, místa Katalog ubytování Ubytování podle digitální mapy Moje aktovka Průvodce Aktuální počasí, Online kamery Užitečné informace

Pokud se z oblíbené severní Itálie vydáte více na jih, ráz krajiny se bude postupně měnit. Uvidíte jemné kopce a cypřiše - typické znaky kraje Toskánsko. Na západním pobřeží leží ještě region Lazio, na východním pak regiony Umbria, Marche, Abruzzo a Molise.


Oblast Toskánska je bohatá na kulturní památky, naleznete zde světově známá města – Florencie (správní centrum regionu, nespočet památek a muzeí), Pisa (šikmá věž), Lucca, Arezzo nebo Siena (dóm). Při pobřeží leží známý ostrov Elba.

V regionu Lazio leží hlavní město celé Itálie Řím. Díky jeho dlouhé historii a bohaté minulosti zde naleznete bezpočet architektonických skvostů jako např. Římské fórum a Koloseum a také nejmenší stát na světě Vatikán.

V regionu Marche se správním centrem Ancona najdeme na pobřeží Jaderského moře Palmovou riviéru s letovisky Cupra Martima, Grottammare a San Benedetto del Tronto. Jde o přírodní oblast s bohatou vegetací, až 8 tisíci palmami a dlouhými písečnými plážemi obklopenými azurovým mořem. Nabízí ideální podmínky pro rodinou dovolenou a milovníky letních sportů.

Správním centrem regionu Abruzzo je L´Aquila (renesanční stavby). K přírodním zajímavostem patří pohoří Gran Sasso zvedající se do výšky přes 2000m a Národní park d´Abruzzo. V regionu Molise, podobně jako v regionu Abruzzo, přechází hornatá krajina v rovinaté pobřeží Jaderského moře s pěknými plážemi. Správním centrem je Campobasso (římské památky v okolí).

Ubytování v Itálii lze vybírat i s celkem malým rozpočtem. Levné ubytování hledejte spíše v apartmánech a kempech. Ve střední Itálii najdete kempy přímo u pláže, kde se lze ubytovat v bungalovech, zděných chatkách nebo mobilhomech.