PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Kouzelné město Siena leží uprostřed Toskánska, je hlavním městem stejnojmenné provincie. Patří mezi nejkrásnější města Itálie s výborně zachovalým středověkým architektonickým dědictvím. Díky tomu byla zapsána na seznam památek světového dědictví UNESCO.

Středověké město je tvořeno hranatými ulicemi a prostými budovami. Centrum je obklopeno několika branami, spojených systémem hradeb. Známé je zde především náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce, které obklopuje 16 paláců. Po obvodu tohoto náměstí každým rokem vede trasa tradičního dostihu, tzv. Palio, při kterém spolu soupeří jezdci z jednotlivých čtvrtí města. Na náměstí stojí věž Torre del Mangia, která má výšku okolo 80 m a je volně přístupná. Z věže je nádherný výhled na městečko a jeho okolí. Další zajímavostí na náměstí je kašna Fonte Gaia a působivá katedrála, jejíž průčelí je zdobeno světlým a tmavým mramorem. Příkladem sientské gotiky je radnice Palazzo Publico - vznešený cihlový palác s gotickou triforií a středověkým cimbuřím. Nejmalebnější ulicí je Via di Cittá, která je hlavní nákupní zónou Sieny. Obě strany ulice lemují paláce.

Oficiální stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Siena. Web: www.offtrack.cz/cs