PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Střední Itálie » Přírodní park di Veio

Přírodní park di Veio

Přírodní park di Veio se nachází v provincii Řím v regionu Lazio. Kopcovitá krajina parku Veio se formovala do dnešní podoby vulkanickou činností sopky Sacrofano více něž 600.000 let.

Historie parku sahá do pravěku, dochované artefakty jsou z osídlení Etrusků z města Veii. Etruské město bylo zničeno Římany, kteří oblast kolonizovali. V této době zde byly vybudovány silnice, z nichž nejdůležitější byla Via Cassia. Na konci 3. století př.n.l. byla postavena silnice Via Flaminia. Ve středověku se v této oblasti začala stavět města a krajina se začala pozvolna měnit na zemědělskou. V této době vznikl např. zámek Valchetta, hrad Crescentia, věže Vergata a Bosco. V novověku zde vznikla rozsáhlá města, v 19. století také započala rekultivace krajiny, během níž došlo k vysušení několika bažin.

Vegetace v parku je ovlivněna historií, která znamenala střídání divoké přírody a její rekultivací na zemědělskou. Dnes v parku naleznete četné roviny, které slouží k chovu hospodářských zvířat. Oblast je porostlá převážně smíšenými lesy. Z fauny zde nalezneme lasice, kuny, lišky, vydry, nutrie, dikobrazy, želvy atd.

Domovská stránka - Web: 

Spolu ke hvězdám - Online hra pro partnery, skvělé jako dárek z lásky. Web: www.together2stars.com/cs