PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Egadské ostrovy

Egadské ostrovy

Egadské ostrovy leží západním směrem od severozápadního pobřeží Sicílie ve Středozemním moři. Jsou součástí provincii Trapani. Souostroví tvoří - ostrov Favignana, Marettimo a Levanzo.

Favignana má tvar motýla s nepravidelnými křídly. Nejvyšším bodem je Monte Catarina (314 m). Ostrůvek láká především milovníky moře a potápění. Pod hladinou se vyskytují četné jeskyně a chodby. Ostrov je vhodný i k procházkám či vyjížďkám na kole. Celá Favignana je protkána zbytky hodně starých staveb. Někde jsou již jen základy, jinde celé vytesané místnosti.

Marettimo je považován za nejzelenější a nejhornatější v porovnání se sousedními ostrovy. Pro množství rostlin bývá nazýván botanickou zahradou Středomoří. Nejvyšším bodem je Monte Falcone (686 m). Ostrov láká průzračným mořem ke koupání a potápění. Milovníci procházek a trekingu se mohou vydat kolem pobřeží nebo pěšinami do vnitrozemí. K okružní jízdě kolem ostrůvku si můžete vypůjčit i kolo nebo oslíka.

Levanzo je nejmenší ze třech ostrovů patřící do Egadského souostroví. Je to klidný ostrov, nepřekonatelný pro své jedinečné přírodní krásy. Kromě koupání a potápění nabízí i podmínky pro túry hornatým terénem s množstvím jeskyní – např. v jeskyni Grotta Genovese se nachází nejstarší jeskynní malby v Itálii.

Egadské ostrovy jsou z Trapani dosažitelné lodí za 50 minut.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Egadské ostrovy. Web: www.offtrack.cz/cs