PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Severní Itálie » Ferrara

Ferrara

Ferrara se nachází na severu Itálie v provincii Emilia-Romagna, 50 km od Bologni. Centrum města je zapsáno do kulturního dědictví UNESCO, které chrání uličky a stavby ze 14. a 15. století. moderní doba přinesla do města více průmyslu a Ferrara se postupně stala hlavní bodem na cestě z Bologni do Padovy a Benátek. Díky svým historickým kořenům se město stalo v roce 2006 sídlem italské ermitáže a je jen jedním z pěti měst na světě, které je přímo spojeno s Ruským muzeem. Přímo z náměstí Piazza della Repubblica vede cesta ke hradu Estense postaveném v roce 1385. Zajímavostí jsou hradby dlouhé cca 9 km, které byly postaveny v 15.-16. století a reprezentují renesanční typ hradby. Ve Ferraře každoročně probíhá festival horkovzdušných balónů a festival pouličních umělců.

V okolí Ferrary je možné vydat se na procházku údolím Comacchio kolem několika lagun až do řecko-etruského města Spina, založeného v 7. století. Kousek od tohoto města se nachází pohřebiště s více než 4000 hroby, nálezy z těchto hrobů vystavuje archeologické muzeum Ferrara. V nedalekých horách čeká na návštěvníky pevnost a město Cento.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Ferrara. Web: www.offtrack.cz/cs