PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Gallipoli

Gallipoli

Město Gallipoli se nachází v provincii Lecce v Apulii při Jónském moři na pobřeží poloostrova Salentina. V řečtině název Gallipoli znamená "krásné město". Starou a novou část města spojuje most z 17. století. V moderní části naleznete kromě moderní architektury také mrakodrap. Stará část je o poznání zajímavější, nachází se na malém ostrůvku a je kompletně obehnána hradbami ze 14. století. V jižní části se nachází pevnost ze 13. století, které byla přebudována do dnešní podoby v 15. století.

Celkový ráz města určili až Byzantinci, kteří se zde usídlili po Vandalecha Gótech. Ve městě je možné vidět aristokratické paláce, a barokní kostely. Spletité uličky pak vedou směrem k promenádám ze kterých je krásný výhled na moře. V centru se nachází bezpočet kaváren, barů a restaurací, které v letních měsících nabízí místní speciality a jedinečnou atmosféru.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Gallipoli. Web: www.offtrack.cz/cs