PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Grado je lázeňské městečko s asi 8.500 obyvateli v regionu Benátsko Friuli v Severní Itálii na pobřeží Jaderského moře. Je označováno za „sluneční ostrov severní Itálie“.

S pevninou je Grado spojeno hrází, která vede do nádherného centra města. Centrum je tvořené malebnými náměstíčky, starými domy, úzkými a křivolakými uličkami. Mezi významné historické památky města patří bazilika sv. Eufémie s jednou zvonicí, nádherná bazilika Santa Maria delle Grazie s unikátními mozaikami a bazilika Santa Maria della Salute. Do centra města zasahuje kanál, takže při procházkách městem nebo při posezení v restauracích, barech a pizzerií se můžete kochat krásami starého města, plachetnicemi a loděmi zakotvenými přímo v centru města. Pokud se vydáte lodí na přilehlé ostrůvky narazíte na rybářské domečky, které jsou malé a mají slaměnou nebo rákosovou střechu ve tvaru pyramidy. Tyto domečky jsou dnes téměř opuštěné.

Pláže v Gradu jsou písčité s pozvolným vstupem do moře. Kromě relaxace a odpočinku na plážích je zde celá řada možností i pro aktivní trávení volného času - tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, kurzy jízdy na koni, 18 jamkové golfové hřiště, jízda na kole, ranní jogging, ale i lukostřelba. Mezi vodními sporty je oblíbená jízda na vodních lyžích, potápění, plachtění na jachtě, windsurfing, rybaření a vodní pólo. V lázeňském středisku Git je Grada termální aquapark - bazén s mořskou vodou o délce 85 m, dětské hřiště, 50 m tobogán, odrazové můstky, podvodní stezky pro bublinkovou masáž, vířivá vana na vyhlídkové terase a další.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Grado. Web: www.offtrack.cz/cs