PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Hrady na pobřeží Puglie

Hrady na pobřeží Puglie

system version 2
Jednou z dominant Puglie jsou hrady a pozůstatky křižácké architektury v oblasti táhnoucí se od města Manfredonia k městu Molfetta. Hrady, které naleznete v této oblasti jsou výsledkem míšení kultur, jež se sem dostaly spolu s křižáckými výpravami a později se promíchaly s židovskými a arabskými prvky.

Hrad ve městě Barletta
Hrad byl postavený Normany v druhé polovině 12. století. Hrad sloužil v průběhu své historie jako vojenská pevnost. V současnosti slouží hrad jako archeologické muzeum, galerie a také prostory pro pořádání společenských příležitostí.

Castello svevo di Trani
Hrad pochází z roku 1233, postaven byl na skalnatém břehu nad přístavem ve městě Trani. Za Karla V. Španělského byl hrad přestavěn tak aby odpovídal dobovým trendům moderní obrany. V průběhu své historie sloužil také jako vězení a až v roce 1998 byl otevřen veřejnosti.

Castel Del Monte
Castel Del Monte se nachází 18km od Andrie, byl postaven Frederikem II. ve 13. století. Del Monde je typický svým osmiúhelníkovým půdorysem a promícháním antického, islámského a gotického stylu. Díky tomu, že jsou všechny místnosti propojeny prochází návštěvníci během prohlídky plynule celým komplexem. Vstup je za malý poplatek.

Hrad/Věž Bisceglie
Stavba se nachází ve stejnojmenném městečku na pobřeží Jadranu. Původně stavba sloužila jako strážní věž Normanů, později byla transformována do hradu. V současné době zde sídlí etnografické muzeum.

Hrad Terlizzi
Hrad se nachází ve stejnojmenném městě. Hrad má 31m vysokou věž, na které jsou umístěny druhé největší hodiny v Evropě.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Hrady na pobřeží Puglie. Web: www.offtrack.cz/cs