PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Park Kalábrie-Sila

Park Kalábrie-Sila

Parco Nazionale della Calabria se rozkládá ve střední nejdivočejší části kalábrijského poloostrova na území provincií Cosenza, Catanzaro a Reggio di Calabria. Byl zřízen v roce 1968 a někdy se uvádí pod názvem Parco Nazionale della Sila.

Národní park se rozkládá se na ploše o rozloze 16.000 ha. Některé jeho vrcholky dosahují 2000 m, přesto je spíše náhorní plošinou. Dělí se na Sila Greca, Sila Grande a Sila Piccola. Hlavní a nejrozsáhlejší částí pohoří je Sila Grande, kde leží také tři nejvýznamnější kalábrijská jezera - Lago di Cecita o Mucone, Lago Arvo a Lago Ampollino. Jižním směrem se rozkládá menší a nižší Sila Picolla a severním směrem Sila Greca s názvem připomínající starobylé osídlení horského kraje řecko-ortodoxními Albánci.

Pohoří Sila byla kdysi porostlá hustým a obrovským lesem, který sloužil jako zásobárna paliva a materiálu pro stavbu lodí, pevností a chrámů. Dnes rezervace chrání jeden z posledních evropských pralesů, ve kterém žijí mimo jiné i divocí vlci.

V části La Sila Grande vede několik okruhů po značených turistických stezkách, které představují nejen rostlinná společenstva, ale zabývají se i faunou. V nevelkých výbězích lze vidět jeleny, daňky, muflony a také vlka. Vlci a černé veverky se uvádějí jako typická zvířena tohoto pohoří.

Oficiální stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Park Kalábrie-Sila. Web: www.offtrack.cz/cs