PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Střední Itálie » Lanciano

Lanciano

Lanciano se nachází v provincii Chieti v Abruzzo a je situováno v kopcích. Město leží jen pár km od moře a je považováno za tepnu obchodu v jihovýchodní části Abruzza. Město nabízí bohaté kulturní vyžití a také je významným církevním centrem díky proslulému eucharistickému zázraku, při kterém hostie proměnila v maso a mešní víno v krev. Tyto artefakty dodnes můžete vidět v kostele San Francesco, kde jsou vystaveny.

Historie města sahá do roku 1181 př.n.l., kdy se datuje jeho vznik. Archeologické nálezy zde potvrzují osídlení již před 5.st. př.n.l. Dle tradice se považuje Lanciano za místo narození římského vojáka, který při ukřižování probodl Ježíšovi hrudník. Lanciano se později stalo Gótským městem a po vpádu Lombardů bylo zničeno. Obnovení se dočkalo s nástupem Byzance. V 11. století ovládli oblast Normané a učinili z ní centrum Království Sicilského. Historie ho později spjala s Neapolským královstvím. Ve válce bylo jedním z center aktivního odporu proti německé okupaci.

V Lancianu se vyplatí prohlédnou si místní památky, mezi jejichž dominanty patří: Katedrála Sv. Marie Pontské ve které se nachází byzantská socha Madony, Kostel San Francesco s relikviářem Eucharistického zázraku, nejstarší místní kostel San Biagio, brána Torri Montanare a arcibiskupské sídlo a muzeum v paláci dell'Arcivescovado.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Lanciano. Web: www.offtrack.cz/cs