PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Souostroví Arcipelago di La Maddalena

Souostroví Arcipelago di La Maddalena

Souostroví Arcipelago di La Maddalena je tvořeno 62 ostrovy a ostrůvky, které jsou z žulových skalisek. Celé souostroví se jmenuje podle největšího ostrova a hlavního města La Maddalena. Souostroví je vyhlášené národním parkem od roku 1994. Mezi hlavních 7 ostrovů se řadí: La Maddalena, Caprera, Spargi, San Stefano, Budelli, Santa Maria a Razzoli. La Maddalena je jediný obydlený ostrov s krásnými plážemi s bílým pískem. Historické centrum města La Maddalena je tvořeno křivolakými dlážděnými uličkami malých obchodů a barů. Dominantou je kostel Santa Maria Maddalena z roku 1814. Na náměstí Piazza del Comando stojí palác Dell Amiraliato. Město je známé také Námořním muzeem. Ostrov Caprera je spojen s ostrovem La Maddalena mostem. Je vyhledávaný pro přírodní krásy. Nejznámější pláž Cala Tahiti leží v zálivu Cala Cotticio.

Ostrov Spargi je velice skalnatý a těžko přístupný. Má kulatý tvar a je pokrytý středozemní macchií. Nacházejí se zde pozůstatky válečných budov a zařízení z 2. světové války.

San Stefano není z větší části přístupný. Je zde umístěna americká vojenská základna pro atomové ponorky.

Ostrov Budelli je známý Růžovou pláží - Spiaggia Rosa. Růžovou barvu dostala díky odumřelým mořským mikroorganismů, úlomků korálů růžové barvy a ulit malých mořských živočichů. Dnes je pláž úplně chráněna, není přístupná.

Malý ostrůvek Santa Maria je pokrytý houštinami macchie a jalovce. Je zde postaveno pár vilek, které jsou v létě obydlené. Jsou zde pláže.

Razzoli je známý pláží Cala Luna.

Ostrovy jsou přístupné trajektem nebo lodí z Palau, Santa Teresy a Smaragdového pořeží.

Oficiální stránka - Web: 

Další informace - Web: