PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Marsala

Marsala

Přístavní město Marsala leží na západním pobřeží ostrova Sicílie a je čtvrtým největším sicilským městem.

Město má převážně barokní podobu a stopy všech historických vlivů se vypsaly do stěn nažloutlého kamene. Ve středu města na náměstí Piazza della Repúblika dominuje katedrála Duomo San Tomaso. Na okraji města, blízko moře stojí raně-křesťanský kostel San Giovanni s římskými mozaikami. Ve městě najdete významná muzea – např. muzeum Arazzi, kde je uloženo 8 vlámských gobelínů ze 16. století nebo Museu di Mozia ve Ville Whitaker, kde je socha řeckého jinocha z 5. století před Kristem.

Marsala patří mezi důležité producenty vína. Vyrábí se zde těžké dezertní víno Marsala, jehož produkce sahá až do 18. století. V jednom ze starých sklepů, kde přicházelo víno na svět, dnes sídlí Museo Archeologico di Baglio Anselmi s expozicí výjimečných antických exponátů - punská loď a řecké sochy.

Na jihu město obklopují kouzelné pláže Lido Ponticello a Lido Signorilo s letovisky. K městu spadá i přírodní chráněná oblast ostrova "Isole dello Stagnone di Marsala".

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Marsala. Web: www.offtrack.cz/cs