PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Otranto

Otranto

Otranto je město nacházející se v provincii Lecce v jižní Itálii na poloostrově Salento. K nezaměnitelnému koloritu města patří nedaleký maják Faro della Palascìa. Otranto jakožto město přístavní je spojnicí mezi Jadranem a Jónským mořem. Město bylo založeno Řeky a později ovládnuto Římany, Langobardy, Byzantinci a Normany. Díky těmto rozmanitým kulturním vlivům dostalo svůj vlastní ráz, který ovlivnil i vpád Turků v roce 1480.

Historické centrum se táhne podél pláže a dodnes se zde dochovalo opevnění. Pokud se rozhodnete prohlédnout si centrum města, jistě vás nadchne nejedna zdejší kavárna s výhledem na moře. Obílené domy vás postupně přivedou k pentagonálnímu hradu se třemi věžemi. Další zajímavou stavbou je katedrála pocházející z 12. století, jejíž mozaiková podlaha s je jednou z největších svého druhu v Evropě. Mozaika zobrazuje strom života, biblické a mytologické výjevy a historické scény. Další zajímavou památkou je kostel Svatého Petra s freskami. Dnešní Otranto je stále přístavním městem s rybářskými flotilami a přepravním servisem do Řecka. Výhodná poloha umožňuje příjemné dopravní spojení s Lecce, Gallipoli a Brindisi. Milovníci pláží navíc mohou snadno zavítat jak na pláže Jadranu, tak na pláže Jónského moře.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Otranto. Web: www.offtrack.cz/cs