PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Italské Ostrovy » Pantelleria

Pantelleria

Pantelleria je italský ostrov ve Středozemním moři, 60 km východně od tuniského poloostrova Kap Bon a 100 km jihozápadně od Sicílie. Celý ostrov je částí stejnojmenné obce Pantelleria čítající přibližně 7700 obyvatel a patří do sicilské provincie Trapani.

Pantelleria je ostrov vulkanického původu, má plochu asi 83 km2, je 14 km dlouhý a až 8 km široký. Nejvyšším bodem ostrova je sopka Montagna Grande (836 m). Na ostrově panuje subtropické klima s horkými, suchými léty a mírnými, teplými a vlhkými zimami. <><> Ostrov spojují dvě trajektové linky denně s městem Trapani na Sicílii. Z letiště Pantelleria létají letadla do měst Trapani, Palermo, Řím a Benátky.

K zajímavým místům na ostrově Pantelleria patří Specchio di Venere (Venušino zrcadlo) - vnitrozemské jezero vulkanického původu, jediná větší zásobárna pitné vody na ostrově. Jezero je napájeno horkými prameny (34 až 56 °C). Za shlédnutí stojí dále archeologický park Parco Archeologico delle antiche Capitali di Pantelleria u obce Pantelleria, město a akropole na dvojvrcholu San Marco e Santa Teresa, pevnost Castello Barbacane nebo jeskyně v moři Grotta della Storto (dostupné pouze na člunu).