PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Itálie » Jižní Itálie » Regionální park dei Monti Lattari

Regionální park dei Monti Lattari

Regionální park dei Monti Lattari se nachází v Kampánii a zahrnuje oblasti Sorrento a poloostrov Amalfi z jedné strany je pak ohraničen zálivem Salerno. Celková rozloha parku činí 160 km2.
Díky rozmanitosti místních půd se v parku vyskytuje hned několik biotopů. V nížinách narazíte na olivovníky, ve středních polohách pak na dubový a jasanový porost, v nejvyšších polohách se setkáte s kaštanem, olší či habrem. Nachází se zde také terasy úrodné půdy, které jsou využity jako vinice.
Návštěvníkům park nabízí širokou škálu turistických tras. Pokud se chcete vydat na vrcholy hor Faito, Vene Falconea či Gate Faito, můžete využít lanovky vedoucí z městečka Castellammare di Stabia na hřeben. Další trasa nazvaná Cesta Bohů provází návštěvníky malebnou přírodou, riunami starých budov a kdo chce obdivovat výhled na moře, je možné se zastavit u rozhledny na pobřeží.

Stránky parku - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Regionální park dei Monti Lattari. Web: www.offtrack.cz/cs