PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Vipiteno

Šarmantní městečko Vipiteno (Sterzing) se nachází v oblasti Alto Adige v italských Alpách. Je obklopené nádherným okolím bočních údolí Val di Racines, Val Ridanna, Val Giovo, Val di Fleres a Val di Vizze.

Městečko si zachovalo středověký ráz s typickými arkýři a štíty. Nejvíce architektonických památek pochází z 15. a 16. století. Mezi ně patří např. podloubí, Palazzo del Municipio a Torre Joechl (věž). Vipiteno nabízí bezpočet aktivit v létě i v zimě. V létě si zde přijdou na své zejména příznivci pěší turistiky. Ideální podmínky jsou zde i pro horská kola. Po starých vojenských a lesních cestách se výborně projedou jak zkušení tak méně trénovaní cyklisté. Dále zde můžete využít kryté i venkovní bazény, koupaliště, tenisové kurty, minigolf, rafting. Golfisté si mohou zatrénovat na driving range. Horolezci všech úrovní mohou zavítat do ledovcového světa Zillertalských Alp, kde na ně čeká celá řada tras všech obtížností. V zimě lyžařské středisko Monte Cavallo nabízí sjezdovky pro lyžaře a snowbardisty a upravované běžkařské tratě.

Lyžařské středisko Monte Cavallo – nabízí podmínky pro lyžaře, snowboardisty, ale i běžkaře. Délka sjezdových tratí 12 km, 2 sedačkové lanovky, vleky, lžařská škola, škola snowboardingu, půjčovna lyžařských bot a lyží.

Oficiální stránka - Web:

Turistická informační kancelář Sterzing/Vipiteno - I-39049 Sterzing/Vipiteno, Tel. +39 0472 765 325, Fax +39 0472 765 441, info@infovipiteno.it